Anasayfa / Diziler / Diriliş Dizisi Sugay Hatun Kimdir? Osman’Beyin Süt Annesi Tarihte Kimdir?

Diriliş Dizisi Sugay Hatun Kimdir? Osman’Beyin Süt Annesi Tarihte Kimdir?

Diriliş Dizisi Sugay Hatun Kimdir? Osman’Beyin Süt Annesi Tarihte Kimdir?

Diriliş Dizisi Sugay Hatun Kimdir?
Diriliş Dizisi Sugay Hatun Kimdir? 

Diriliş Dizisi Sugay Hatun Kimdir? Osman’Beyin Süt Annesi Tarihte Kimdir? Tarihte Osman Beyin Süt annesi var mıdır Tüm bu soruların yanıtı yazımızın devamında.Diriliş Ertuğrul Dizisi tüm heyacanı ile devam ederken diziye katılan ve diziden ayrılan oyuncular her hafta tarihi diziye renk katmaya devam ediyor.Yaz aylarının gelmesi ile birlikte diziler yavaş yavaş sezon finali hazırlıkları yaparken Diriliş dizisi de sezon finali için gün saymaya başladı.Dizinin yayınlanan son bölümünde diziye Ertuğrul Beyin 3 çocuğundan en küçüğü olan ve doğumu ile birlikte annesin Halime Hatun’u daha 1 günlük bebek iken kaybeden Diriliş Osman rüzgarları esti.İzleyen hemen herkesin merak ettiği soruların başında ise Tarihte Osman Gazi’nin Süt Annesi var mıdır sorusu oldu.

Tarihte Osman Gazi'nin Süt Annesi var mıdır
Tarihte Osman Gazi’nin Süt Annesi var mıdır
Tarihi dizi Diriliş Ertuğrul yeni bölümünde Halime Hatun Gündüz Alp, Savcı Bey ve son olarak da oğlu Osman’ı dünyaya getirdi ve dizideki misyonunu tamamlayarak senaryo gereği diziden ayrıldı.Halime Hatun diziden ayrıldı ayrılmasına ancak yeni doğan Osman için sıkıntılı bir süreç başladı dizide.Zira Yeni dünyaya gelen Ertuğrul Oğlu Osman için bir süt anneye ihtiyaç vardı.Tabi tüm bu olanlar dizide senaryo gereği yaşanan olaylardı.Tarihi dizinin tarihteki yaşanan olaylar ile senaryosunun birebir aynı olup olmadığı ise izleyenler tarafından merak ediliyor.

Sugay Ne Demektir? Sugay İsminin Anlamı
Sugay Ne Demektir? Sugay İsminin Anlamı 


Sugay Ne Demektir? Sugay İsminin Anlamı Sugay ismi Aya benzer ay parçası anlamlarına da gelmektedir.

Diriliş dizisi ana karakteri olan Ertuğrul Bey eşi  Halime Sultan’ın oğlu Osman’ı dünyaya getirdikten kısa bir süre sonra ölmesinin üzüntüsü ile yasını tutmak amacı ile atına binerek üzüntüsünü yaşamak amacı ile obadan ayrılmıştı.Atı ile birlikte dağlarda gezen Ertuğrul bey yeni doğan çocuğunu toprağa gömerken gördüğü bir bayan ile tanışır.Yeni doğmuş çocuğunu toprağa veren Diriliş Sugay Hatun ile karşılaşır.Ertuğrul bey Sugay hatuna başsağlığı diledikten sonra Halime Sultanın oğlu Osman’ı dünyaya getirdikten sonra vefat ettiğini ve yeni doğan oğlu Osman Gazi’nin süt annesi olmasını ister. Bu teklifi kabul eden Sugay Hatun Ertuğrul oğlu Osman’na sütünü vererek ona ninniler söyler ve onun süt annesi olur.

Sugay Ne Demektir? Sugay İsminin Anlamı
Sugay Hatun Tarihte Var mıdır?

Bilecik Söğüt ve Domaniç dolaylarında temelleri atılan ve tarihte büyük zaferlere erişmiş olan Osmanlı Devletinin kurucusu olan ve tarihi dizide dünyaya gelen Diriliş Osman Gazi’nin annesi Halime Sultan’ın doğumdan hemen sonra ölmesi kafaları karıştırırken akıllara gerçek tarihide de böyle mi olmuştu soruları geldi.Gerçek tarihte Osman Beyin annesi Halime Hatun’un 1281 yılında öldüğü bilinmekte.Hal böyle olunca diriliş senaryosu ile gerçek tarihin birbirinden bağımsız hareket ettiği veya hareket etmek zorunda olduğu değerlendiriliyor.Gerçek tarihte Sugay Hatun diye bir süt annesi olduğu ve Osman Beye süt annelik yapıp yapmadığı konusunda kesin bilgilere ulaşamasak da Büyük bir beyliğin erkek evladının bir süt annesi tarafından emzirilmiş olabileceği mümkün seçenekler arasındadır.

Sugay Hatun Kimdir? Gerçek Adı Nedir? 

Diriliş dizisinde Sugay hatun rolünü oynayan oyuncunun gerçek adı Oya Unustası’dır. Başarılı oyuncu Güzel ülkemizin en büyük ili olan İstanbul ilinde 1988 yılında dünyaya gelmiştir.İzmir, Buca’lı olan Sugay Hatun rolünü oynayan Unustası anne tarafından  Selanik babası tarafından ise Bulgaristan göçmenidir. 4 kardeş olan Oya’nın abisinin dışında iki ablası vardır. Güzide üniversitelerimizden olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümünde eğitimini tamamlayan ve Flüt Bölümü’nden mezun olmuştur.Sahne ve Oyunculuk derleri de alan oyuncu 50 kg ve 173 cm boyundadır.2013 yılında Rüveyda Öksüz’ün birinci olduğu Mıss Turkey güzellik yarışmasında ilk 20’ye giren finalistlerden olmuştur. Diriliş Oya Unustası Nergis karakteri ile “Beyaz Karanfil” adlı dizide rol almıştır.


Ertuğrul Sugay Hatun ile Evlenecek mi?

Ertuğrul bey ve Sugay Hatun evlenecek mi evlenmeyecek mi tarihte ne oldu senaryo ile tarih nasıl olacak şimdilik bilinmez iken dizinin ilerleyen bölümlerinde oyuncuların yaşlandırılacağı yönündedir.

Birde Buna Bak

halka-dizisi-oyuncusu-kimdir

Halka Dizisindeki Bahar Kimdir.?

Hazal Subaşı, Halka dizisi oyuncu kadrosunun içinde Bahar karakteri ile iç oldu. Peki, bu karakterin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir