Anasayfa / Diziler / Diriliş Ertugrul Mankurt İşkencesi Nedir? Nasıl Yapılır

Diriliş Ertugrul Mankurt İşkencesi Nedir? Nasıl Yapılır

Diriliş Ertugrul Mankurt İşkencesi
Diriliş Ertugrul Mankurt İşkencesi
Diriliş Ertugrul Mankurt İşkencesi Nedir? Nasıl Yapılır? Tarihte bu işkence yöntemini kim kullanırdı diye merak edenler Mankurt nedir diye arama yaptılar. Trt ekranlarının tarihi dizisi Diriliş Ertuğrul dizisi tüm heyacanı ile devam ederken dizide oldukça ilginç sahneler de izleyenler ile buluşmaya devam ediyor.Dizide son olarak ana karakter oaln ve Osmanlının kuruluşundan önceki son dönemlerin konu edildiği dizide Ertuğrul bey Ögeday Han ile anlaşma yaptığını söyleyerek hemen herkesi şaşırtmış ve izleyenler tarafından tarihte Ertuğrul Beyin Ögeday emrine girip girmediği araştırma konusu olmuştur. 
Ertuğrul Bey ve Alpleri Noyan ile birlikte deniz yolu ile Ögeday Han’ın otoğına giderek Sultan ve Ertuğrul beyin yaptıkları oyun sonucu ona boş bir heybe vermişler ve onun kafasını karıştırmayı başarmışlardır.Ertuğrul bey Noyan ile birlikte Ögeday han otağına gittiklerinde orada çok garip aletler ile karşılarşırlar.Bunlardan biriside Mangurt aletidir.

Diriliş Ertuğrul Mankurt Nedir?

Diriliş Ertugrul Mankurt
Diriliş Ertugrul Mankurt İşkencesi
Diriliş Ertuğrul dizisinde çok güçlü bir dönemde olan ve sayıca üstünlükleri olan Moğollar ile savaş kapının eşiğindedir.Moğol Hükümdar Ögeday Sultanın kalbini parçalamaktan bahsederken ilginç ve beklenmedik bir hamle ile Ertuğrul bey onun himayesine geçmeyi kabul eder. Diriliş dizisi  Kutlubay  Bamsı ve Turgut Alp ile konuşurken onlara Türk ve güçlü komutan ve askerleri nasıl kendi taraflarına çektiklerini anlatır.Askerlere ve komutanlara Mankurt yaparak kendi taraflarına geçirdiklerini söyleyen Kutlubay’ın bu söylemleri karşısında Turgut ve BAmsı şaşkınlık içindedir.

Tarihte Mankurt Moğolların özel bir işkence yöntemi olarak bilinir.  Bu işkence yöntemini uyguladıkları kişileri  kendi emirleri altına alarak adeta onları birer robot haline getirirler. Mankurt, Türkçe’de mankafa kelimesi ile aynı anlamlara gelmektedir. Bazı kaynaklarda ise Köle olarak telaffuz edilir. 
Diriliş Ertugrul Mankurt İşkencesi Nedir? Nasıl Yapılır
Diriliş Ertugrul Mankurt İşkencesi Nedir? Nasıl Yapılır
Mankurt işkencesi için insanların kafalarındaki saçlar kazınarak ıslak deve derisi ile başları  sarılır.Elleri ve ayakları ise bağlanan kişiler sıcağın altında uzun süre bekletilir.Deve Derisi güneş altında kururken bir taraftan da başı sıkarak acı verir. Bu acılar gün geçtikçe dayanılmaz bir hal alır ve kişi kendisini ve aklını kaybeder.Bu yapılan işkence yöntemine Mankurt denilir.

Birde Buna Bak

halka-dizisi-oyuncusu-kimdir

Halka Dizisindeki Bahar Kimdir.?

Hazal Subaşı, Halka dizisi oyuncu kadrosunun içinde Bahar karakteri ile iç oldu. Peki, bu karakterin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir