Anasayfa / Diziler / Diriliş Eruğrul Dizisi Kutlubay Kimdir Ogeday Komutanı Kutlubay Kimdir

Diriliş Eruğrul Dizisi Kutlubay Kimdir Ogeday Komutanı Kutlubay Kimdir

Diriliş Ertuğrul Dizisi Kutlubay Kimdir Ogeday Komutanı Kutlubay Kimdir Ogeday Han otağında bulunan Türk Komutan Kutlubay Kimdir Gerçek Adı Kimdir Ayrıntılar yazımızda…

Diriliş Eruğrul Dizisi Kutlubay Kimdir Ogeday Komutanı Kutlubay Kimdir
Diriliş Eruğrul Dizisi Kutlubay Kimdir Ogeday Komutanı Kutlubay KimdirDiriliş Ertuğrul Dizisi Ogeday Han’ın otağında askerlerin komutanı olan Kutlubey Türk olduğunu ve Ogeday ile nice zaferler kazandığını söylemiştir.

Diriliş Dizisi 120. Bölüm Fragman Özetine geçmeden önce Diriliş dizisi 23 Mayıs akşamı neler yaşandı.Diriliş dizisi 119. Bölümde Noyan ve Ertuğrul Bey’in Ögeday Han yolculuğu devam etti.Bamsı Alp Ögeday yolunda yaralanmıştı.Yaraları azda olsa iyileşen Bamsı Alp çorbanın kendisine deva olayacağını et yemek istediğini söyler. Noyan Ertuğrul Beye Ögeday‘ın himayesi altına girmesi için telkinlerde bulunur.

Herkesin merak ettiği ise Sultanın Ertuğrul beye verdiği heybenin içinde ne olduğudur.Kayı Obasında ise Osman’ın Süt annesinin kaçırılması ile Osman tekrar aç kalmıştır.Osman başka kadınların sütünü istemez ve açlıktan bitap düşerek uyuyakalır.Obada Bulunan Alpler Osman’ın süt annesini aramaya koyulurlar.Oba içine sızmış Noyan’ın kardeşi ise Süt anneyi bulup Hayme ananın gözüne girmek istemektedir. Günalp Bey Sugay Hatunu bulmak için izleri takip ederken Günalp beyin kendilerinden şüphelendiğini anlayan derici görünümündeki hainler ise Günalp beyden önce Sugay Hatun yani Osman Bey’in süt annesini bulmak için yola koyulurlar. Günalp bey Sugay Hatunu kurtarmak için cenk ederken Derici görünümündeki hain Almıla Hatun ve adamları de Günalp beye yardım ederek Sugay Hatunu Kurtarırlar. Sugay Hatun gitmek istediğini söylese de Almıla Hatun onu ikna eder.

Ögeday Han yolunda ise Noyan, Turgut ve Bamsı Alp’e övgüler yağdırarak sizin gibi aslanların pusatları yalnız Bizans’a değil tüm cihana kan kustur malıdır diyerek onların Ogeday tarafına geçmesini istemiştir. Sugay Hatun sağ salim obaya getirilmiş ve Ertuğrul Beyin küçük oğlu Osman süte kavuşmuştur nihayet.
Diriliş Dizisi Ögeday Han için artık karadan yolculuk sona ermiştir. Noyan bundan sonra Denizden yola devam edeceklerini Ertuğrul bey ve alplerine söyler.Yola devam ettikleri sırada saldırıya uğrayan Noyan ve Ertuğrul birlikte kendilerine saldıranlara karşı Kılınç sallayıp cenk ederler. Noyan ve Ertuğrul beye saldıranlar Ögeday Han’a Sultan tarafından gönderilen heybenin peşindedirler.  Almıla Hatun ise Kayı Obasının içine sızmak için hain planını devreye sokarak Gündüz alp ile yakından ilgilenir.Onu Ata binidiri ve Hayme Ananın gözüne girmek için elinden geleni yapar.

Birde Buna Bak

halka-dizisi-oyuncusu-kimdir

Halka Dizisindeki Bahar Kimdir.?

Hazal Subaşı, Halka dizisi oyuncu kadrosunun içinde Bahar karakteri ile iç oldu. Peki, bu karakterin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir