Anasayfa / Diziler / Gülperi Dizisi Taşkıran Nerede? Nasıl Gidilir?

Gülperi Dizisi Taşkıran Nerede? Nasıl Gidilir?

Gülperi Dizisi Taşkıran Nerede? Nasıl Gidilir? Gülperi Dizisinin Çekildiği Yer Taşkınan Hakkında Detaylı Bilgiler yazımızın devamında.İlk bölümü ile ekranlara gelen Gülperi dizisinde Gülperi’nin çocukları dedelerinin yanında duruyor. Gülperi’nin kayın pederi Yakup ve kaynanasının oturduğu yer olan Taşkıran nerede ? nasıl gidilir ? Detaylar yazımızın devamında.

Öncelikle Dizide Taşkınhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Yazılı Yer dizi senaryosu gereği oluşturulmuş bir yerdir.Çünkü Taşkınhan Emniyet Müdürlüğü diye bir kolluk birimi yoktur.

Gaziantep İlinin İlçelerine baktığımızda ise Gaziantep merkez, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkâmil, Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Yavuzeli ilçeleri olduğunu Taşkınhan ilçesinin olmadığını görmekteyiz.

Gülperi Dizisi Taşkıran Nerede? Nasıl Gidilir?
Gülperi Dizisi Taşkıran Nerede? Nasıl Gidilir?

Gülperi Dizisi Taşkıran Nerede? Nasıl Gidilir

Taşkınhan Konağı 

Gülperi dizisinde Taşkınhan olarak bahsedilen yer aslında Gaziantep’in kendisidir; Gülperi dizisinde yapılan Duruşma Gaziantep adliyesidir. Gülperi dizisinde Gülperi ve Kadir uçakla inerken şehrin görüntüsüne bakıldığında Gaziantep olduğu görülebilir. Fotoğrafta Cami minaresi arasında görülen dalgalanan büyük Türk bayrağı dikkat çekiyor.

Gülperi Dizisi Taşkıran Nerede? Nasıl Gidilir?
Gülperi Dizisi Taşkıran Nerede? Nasıl Gidilir?

Güperi dizisinin ilk bölümünde bahçesinde Kadir ve Gülperi’nin yemek yediği restoran  Hotel Hışvahan restoran’ın bahçesidir. Gaziantep Şahinbey de bulunmaktadır. Tam adresi ise Karagöz Mah. Handan Bey Sk. No. 23/1’dir 

Hanlı restoranlar Gaziantep’te çok meşhurdur. Bu restoranın üstü ise otel olarak kullanılmaktadır. Zaten Kadir ve Gülperi’nin Yuvalama çorbası yediğini öğrendik; yuvalama çorbası Gaziantep’in yöresel yemeğidir ve Gaziantep’liler tarafından çok sevilir
Kadir’in gezdiği çarşı ise Zincirli Bedesten çarşısı olarak bilinir Gaziantep’te ve Gaziantep’in en bilindik çarşılarından biridir Bakırcılar çarşısından sonra

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Resmi Kayıtlarda Taşkıran Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı?

Taşkıran 40.187874 enlem ve 35.822803 boylamda yer almaktadır. Zile ilçesine bağlıdır. Taşkıran haritası Tokat ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Rakımı (deniz seviyesinden yüksekliği) 1010 metredir. Taşkıran GPS koordinatları 40° 11´ 16.3464″ ve 35° 49´ 22.0908″.

Taşkıran Ardahan ilinde yer almakta olup, Posof Köyleri semtinde bulunan Taşkıran Posof ilçesine bağlıdır.Taşkıran haritası konumu ise 41° 33′ 44.4096” Kuzey ve 42° 45′ 39.1248” Doğu gps koordinatlarıdır. Taşkıran bağlı olduğu Posof ilçe merkezine 6 kilometre mesafe uzaklıktadır. Taşkıran Ardahan şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 50 kilometredir.

Gülperi Dizisi Taşkıran Nerede? Nasıl Gidilir?
Gülperi Dizisi Taşkıran Nerede? Nasıl Gidilir?

Birde Buna Bak

halka-dizisi-oyuncusu-kimdir

Halka Dizisindeki Bahar Kimdir.?

Hazal Subaşı, Halka dizisi oyuncu kadrosunun içinde Bahar karakteri ile iç oldu. Peki, bu karakterin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir