Anasayfa / Diziler / Diriliş Dizisi Aktemür Kimdir ?Tarihte Var mı?

Diriliş Dizisi Aktemür Kimdir ?Tarihte Var mı?

Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezon için geri sayım başladı.Yeni sezonda yeni oyuncularında katılacağı Diriliş Dizisi Aktemür Kimdir? Tarihte Var mı? izleyenler tarafından merak edilen konular arasında yerini aldı.Dizide rol alan Aktemür (Aktimur) dizisinde başarılı bir savaşçı rolü ile ekranlara gelecek.
Diriliş Dizisi Aktemür Kimdir ?Tarihte Var mı?
Diriliş Dizisi Aktemür Kimdir ?Tarihte Var mı?

Diriliş Dizisi Aktemür Kimdir ?Tarihte Var mı?

Sevilen dizide verilen sezon finali sonrası merak ile beklenen yeni sezon artık çok yakın.Çarşamba akşamlarına renk katan dizide yer alan Aktemur karakterini kimin canlandıracağını ve oyuncu karakteri hakkında detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.
Dizinin yeni sezon ilk tanıtım fragmanında yeni katılan Aktemür karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Kayra Şenocak beydir. Başarılı oyuncu tarihi dizide savaşçı bir rol ile Aktemur karakterine can verecek.

Diriliş Dizisi Kayra Şenocak (Aktemür) kimdir?

1968 yılında İstanbul ilinde dünyaya gelen oyuncu Karadenizlidir.Kayra Şenocak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunudur.Aynalı Tahir dizisi ile 1990 lı yılların sonunda canlandırdığı Bilal karakteri ile Aynalı Tahir dizisinde rol almıştı.İlerleyen yıllarda Şans Kapıyı çalınca isimli programda sunuculuk yapmıştır.İbrahim karakteri ile Yağmurdan sonra isimli dizide rol alan oyuncu bir çok dizi ve projede yer almıştır.

Diriliş Dizisi Aktemür Tarihte Var mıdır?

Diriliş dizisi tarihi bir dizi olunca haliyle dizide yer alan karakterlerin gerçek tarihte yaşayıp yaşamadıkları da merak konusu oluyor. 

Diriliş Ertuğrul Aktimur (Aktemür) Kimdir ?

Diriliş Ertuğrul Aktemür Kimdir ? Yaşı Boyu Biyografisi
Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni sezon hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.  Dizinin yeni sezonunda çok sayıda oyuncu da kadroya katıldı. Son olarak Dirliş Ertuğrul dizisinin kadrosuna Aktemür karakterini canlandırmak üzere Kayra Şenocak dahil oldu. Merak edenlşer için Aktemür karakterini ve Kayra Şenocağı yakından tanıyalım.

Diriliş Ertuğrul Aktemür Kimdir Gerçek Tarihte Var mı ?

AKTİMUR BEY Ertuğrul Gazinin torunu ve Gündüz Beyin oğludur. Doğum yeri ve tarihi meçhuldür. Aktimur Bey, ecdadı gibi yiğit olup, amcası Osman Gazi’nin emrinde hem askeri hemde yönetimsel işlerde hizmet etti.

Bazı kaynaklarda Aktimur Beyin 1306 Koyunhisar savaşında şehit düştüğü yazılı ise de, onun 1315 senesinde Bursa’nın tamamen abluka etildiği sırada Kaplıca tarafındaki kalelerden birine kumandan olarak görev aldığı söylenmektedir. Nitekim on sene süresince Bursa Kalesini sıkıştıran Aktimur Bey, kentin fethinde büyük pay sahibi olmuştur. Orhan Gazi, Bursa’nın fethini müteakib Aktimur Beye Kandıra’yı verdi. Aktimur Beyin bu tarihten sonraki faaliyetleri hakkında bir bilgi yoktur. Söğüt’teki mezar Aktimur Beye aittir.

Diriliş Dizisi Aktemür Kimdir ?Tarihte Var mı?
Diriliş Dizisi Aktemür Kimdir ?Tarihte Var mı?

Birde Buna Bak

halka-dizisi-oyuncusu-kimdir

Halka Dizisindeki Bahar Kimdir.?

Hazal Subaşı, Halka dizisi oyuncu kadrosunun içinde Bahar karakteri ile iç oldu. Peki, bu karakterin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir