Anasayfa / Diziler / Savaşçı Dizisi Mübariz İbrahimov kimdir?

Savaşçı Dizisi Mübariz İbrahimov kimdir?

Savaşçı Dizisi Mübariz İbrahimov kimdir ? Azerbaycan ülkesinde “Milli Halk Kahramanı” ilan edilen Mübariz İbrahimov 7 Şubat 1988 tarihinde dünyaya gelmiştir. Mübariz İbrahimov Azerbaycan’ın Aliabad köyünde doğmuştur. 1994 yılında Aliabad köyü Şehit M. Piriyev İlkokulunu ‘na girmiştir. Orta öğretimini 2005 yılında tamamladıktan sonra Askere gitmiştir.Vatani görevini Azerbaycan İçişleri Bakanlığına bağlı Özel Kuvvetler Birliği’nde yapan ve başarılı bir asker olan Mübariz İbrahimov daha sonra 2007 yılında vatani görevini çavuş rütbesiyle tamamladı.

Savaşçı Dizisi Mübariz İbrahimov kimdir?

Askerlikten sonra bir süre sivil işlerde çalıştıktan sonra 2009 yılının Ağustos ayında tekrar askere bu sefer Uzman Çavuş rütbesi ile dahil oldu. Terter kazasında bulunan  askeri birliklerinden birinde askerlik hizmetine devam etmiştir.

Savaşçı Dizisi Mübariz İbrahimov kimdir?
Savaşçı Dizisi Mübariz İbrahimov kimdir?
Mübariz İbrahimov Savaşçı dizisinde bazı bölümlerde anlıyor.Dizinin yeni sezon ilk bölümünde anılan kahraman asker  19 Haziran 2010 gecesi birliğinden habersiz bir şekilde ayrılarak “Şehit olursam üzülmeyin. Vatan sağ olsun” yazılı bir not bırakır.
Birliğinden ayrılarak tek başına 1 km mayın döşeli sınırı aşar. Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin bulunduğu karakola baskın düzenleyerek 45 Ermeni askerini öldürür. İbrahimov, düşman kuvvetleri ile 5 saat çarpışmıştır.Bu çatılma sonucu sabaha karşı hayatını kaybetmiş ve şehit olmuştur.Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Mübariz İbrahimov’a “Azerbaycan’ın Milli Kahramanı” unvanını vermiştir.

Birde Buna Bak

halka-dizisi-oyuncusu-kimdir

Halka Dizisindeki Bahar Kimdir.?

Hazal Subaşı, Halka dizisi oyuncu kadrosunun içinde Bahar karakteri ile iç oldu. Peki, bu karakterin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir