Anasayfa / Diziler / Diriliş Ertuğrul Dizisi İlbilge Kimdir?

Diriliş Ertuğrul Dizisi İlbilge Kimdir?

Diriliş Ertuğrul dizisi ouyncusu olan Hande Soral, dizide İlbilge Hatun Karakterini canlandırmakta. Orhun kitabelerinde adı geçen İlbilge Hatun kimdir?


Diriliş Ertuğrul Dizisi İlbilge Kimdir? Hande Soral

İlbilge Hatun Kimdir?

Tarihte Göktürk devletinde yaşadığı bilinen İlbilge Hatun Bilge Kağanın annesidir. Bilge Kağan Göktürk Devletinin Kağanıdır. İlbilge Hatun, Göktürk Devletini yeniden kuran İlteriş Kutlug Kağan’ın eşidir. Orhun Kitabelerinde Kutlug Kağanın en büyük destekçilerinden olduğu anlatılmaktadır.

Hande Soral Kimdir?

2 Şubat 1987 Bursa/inegöl doğumludur. İkiz olan iki tane kardeşi var. Liseyi Bursa’da İnegöl Turgut Alp Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Hande Soral üniversite öğrenimi için İstanbul’a geldi ve Bilgi Üniversite’sinin Psikoloji bölümünü okudu.
Hande Soralın Hayatının Dönüm Noktası 2008 Yılında gittiği bir komedi gösterisi olmuştur. Hande Soral izleyici olarak gittiği ‘Komedi Dükkanı’ programında misafir olarak sahnede yer aldı. Programın yönetmeni tarafından oyunculuğu beğenilen Hande Soral’a yönetmen tarafından oyunculuk teklif edildi. Bu tekliften sonra hayatı oyunculuğa yöneldi. Hande Soral Kendi gibi ünlü olan oyuncu İsmail Demirci ile evlidir.

Birde Buna Bak

halka-dizisi-oyuncusu-kimdir

Halka Dizisindeki Bahar Kimdir.?

Hazal Subaşı, Halka dizisi oyuncu kadrosunun içinde Bahar karakteri ile iç oldu. Peki, bu karakterin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir