Anasayfa / Diziler / Hangi müzik grubunun nota bilgisi yok

Hangi müzik grubunun nota bilgisi yok

Ünlü müzik grupları arasında hangi müzik grubunun nota bilgisi yok. Daft punk, Blur, Coldplay, The cur, The Beatles ünlü müzik gruplarından bazılarıdır.

Bu müzik grupları arasında öy bir grup var ki, o müzik grpunun üyeleri hiç not bilgisine sahip değil. Daha doğrusu nota okumayı da yazmayı da bilmiyorlardı. Nota bilgisi olmamalarına rağmen enstrüman çalabiliyorlardı.

Hangi müzik grubunun nota bilgisi yok

hangi müzik grubunun nota bilgisi yok

Bunları duyduğunuzda nasıl olurda nota bilgisi olmayan bir grup dünyaca ünlü bir müzik grubu olur diye meraklanmışsınızdır. Nota bilgisi olmayan ünlü müzik grubu The Beatles’dir.

The Beatles

Grup ismini bir başka müzik grubu olan The Crickets müzik grubundan esinlenerek almış. The beatles dediğinizde ‘böcekler’ çağrışımı yapmış olursunuz. Müzik grubu sanatsal ve ticari başarılarıyla büyük bir üne kavuşmuştur.
Birleşik Krallık’ın Liverpool şehrinde kurulmuştur. The Beatles, 60’lı yılların ünlü müzik grubudur. 50’den fazla şarkısı ile başarısı göstermiştir. Tüm bunların yanında ABD’de başarıya ulaşmış ilk müzik grubudur. Grubun Rock Band adındaki oyunları piyasaya çıkmıştır

Birde Buna Bak

halka-dizisi-oyuncusu-kimdir

Halka Dizisindeki Bahar Kimdir.?

Hazal Subaşı, Halka dizisi oyuncu kadrosunun içinde Bahar karakteri ile iç oldu. Peki, bu karakterin …

1 yorum

  1. Böyle bir bilgi ile karşılaşacağımı hiç düşünmemiştim 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir