Anasayfa / Diziler / Muhteşem İkili Dizisi Mert Barca Kimdir – İbrahim Çelikkol

Muhteşem İkili Dizisi Mert Barca Kimdir – İbrahim Çelikkol

Muhteşem İkili Dizisi Mert Barca Kimdir? Oyuncunun gerçek adı ve kariyerini yazımızın devamında bulabilirsiniz. Her perşembe akşamı Kanal D Ekranlarında olacak olan Muhteşem İkili dizisindeki Mert Barca kimdir? Muhteşem iki dizisi izleyicileri ekranlara kilitlemeye geliyor.

Muhteşem İkili Dizisi Mert Barca Kimdir

İlk bölümü ilgiyle izlenen muhteşem ikili dizisinin oyuncularının kim olduğuda izleyiciler tarafından merak konusu oldu. Bizler de izleyicilerin bu merakını gidermek için dizi oyuncularının tanıtmaya çalışıyoruz. Bu yazıda tanıtacağımız karakter dizideki ismi ile Mert Barca.

Muhteşem İkili Dizisi Mert Barca Kimdir

Dizideki karakter olan Mert Barca veya emniyette bilinen ismi ile barca, Organize şubenin en iyi polisi durumunda. Dış görünüşüne önem vermeyen biri. Ama bunun yanısıra yakışıklı bir karakter. Barcanın geçmişinde acı olaylar var. Kendisine düzenlenmiş olan bir suikastte eşini ve daha dünyaya gelmeyen bebeğini kaybetmiştir. Onun işi bebeğinin ve eşinin intikamını almak. Ancak organize şubede emekli polis babasından başka kendisine yardım edecek başka kimsesi yok.

Muhteşem İkili Dizisi Mert Barcanın gerçek adı nedir

Dizide bilinen ismiyle Mert Barcanın gerçek ismi İbrahim Çelikkol’dur. İbrahim Çelikkol eskiden profesyonel modellik yapardı. Aynı zamanda basketbol ile de ilgilenirdi. Basketbolda ligde oynadı ve genç milli oldu. Şimdilerde ise Türk dizi ve sinama oyunculuğu yapmaktadır. İbrahim çelikkol’un hayatındaki dönüm noktası Osman sınav ile tanışması olmuştur.

İbrahim Çelikkol ‘un oyunculuk hayatı

Osman Sınavın Yönetmenliğini Yaptığı Pars:Narkoterör filminde ‘Başkomiser Şamil Baturay’ Olarak oyunculuk hayatına başlamıştır. Bundan sonra M.A.T., Karadağlar ve Keskin Bıçak gibi televizyon dizilerinde oynadı. 2011 yılında başlayan ve 24 Eylül 2012 de Final yapan İffet adlı dizinin başrölü olan Cemil karakterini canlandırmıştır.
İbrahim Çelikkol daha sonrasında ise Fetih 1453 sinemasında ‘Ulabatlı Hasan’ı canlandırmıştır. 2013-2014 yılları arasında Merhamet adlı dizidw ‘fırat kazan’ karekterinin canlandırdı. 2014 yılında başlayan Reaksiyon dizisinde bordo bereli Yüzbaşı Oğuz Ayaz’ıve 2016’da başlayan kördüğüm dizisinde ise Ali Nejat karakterini oynamıştır.
Baba tarafı arap kökenli olan İbrahim Çelikkol’un anne tarafı Selanik göçmenidir.
İbrahim Çelikkol günümüzde Mert Barca rolü ile Muhteşem İkili dizisinde oynamaktadır.

Birde Buna Bak

halka-dizisi-oyuncusu-kimdir

Halka Dizisindeki Bahar Kimdir.?

Hazal Subaşı, Halka dizisi oyuncu kadrosunun içinde Bahar karakteri ile iç oldu. Peki, bu karakterin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir