Anasayfa / Diziler / Mehmetçik Kutlu Zafer Son Bölüm Özeti

Mehmetçik Kutlu Zafer Son Bölüm Özeti

Mehmetçik Kutlu Zafer Son Bölüm Özeti

TRT 1 ekranlarında yeni ismi ile Perşembe akşamları seyirci ile buluşan Mehmetçik Kutlu Zafer’in bu akşam ki bölümü çok duygusal anlar yaşattı. Bildiğiniz üzere geçen haftanın son sahnesi Mehmet’in hafızasının yerine gelmesi ile Albay Halil’i kurtarmasının ardından casusluk oyununu İngilizlere karşı kullanarak savaşın seyrini değiştirdi.

Mehmet’in durumundan faydalanmak isterken oyunlarının kendisi üzerine döndüğünü fark etmeyen İngilizlere, Halil Albay’ın öldüğünü söyleyerek tuzağa çeker.Mehmet vatanına hizmet ederken Zeynep’in işkence görmesine katlanmak zorunda kaldı.

Bir yanda Zeynep bir yanda vatan aşkı ile yanan Mehmet’in ardından Halil Albay’ın öldü haberinin teyidini gözcüleri ile yapan İngilizler, yarma harekâtı düzenlemek istediler. Fakat bu durum istedikleri gibi sonuçlanmadı. Hintli Müslüman birlikler saldırı anında Osmanlı ordusunun safına geçmesi ile tuzağın anlaşılır.Ardından Halil Albay’ın ortaya çıkışı başta İngiliz subayı Hamilton’ ın ve tüm İngilizlerin yenilgisini getirdi.

Bölümde en dikkat çekici ve gurur okşayıcı olan sahne ise Albay Halil’in İngilizlere çektiği “ Teslim olun.” Telgrafı idi. Bu durumun devamını yeni bölümde daha çok hissedeceğiz. Dizinin en üzücü sahnesi ise Zeynep’in Mehmet’in kollarında şehit oluşu oldu. Duygusal ve gurur verici bir bölümle TRT ekranlarında olan Mehmetçik Kutlu Zafer, bu duyguları diğer bölümlerinde de hissettirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir